“Man būtu vajadzējis kādu tik nopietnu balsi. Man būtu vajadzējis, lai kāds man patiešām nopietni būtu pateicis, ka tas, kas nonāk internetā, paliek tur uz visiem laikiem.”

Šķiet, pietiek ar šo citātu un ziņu, ka šī ir pusaudžu literatūra, lai saprastu, par ko būs šis stāsts. Un tā kā arī es, pirms lasīšanas, jau zināju, es mazliet vīlos, cik izstiepti gara bija galvenā notikuma gaidīšana un cik sasteigti ātrs līdz ar to bija nobeigums,

Jā, es piekrītu, ka šādas grāmatas būtu jādod lasīt saviem pusaudžu bērniem, kuru iemīlēšanās un uzticības ir vēl pārāk naivas, lai spētu pieslēgt prātu situācijās, kuras var izrādīties pārāk smags pagrieziena punkts ikdienā. Tomēr es labprāt dzirdētu arī pašu pusaudžu viedokli, cik ļoti interesanti viņiem bija lasīt šo grāmatu, kurā, vismaz manuprāt, principā nekas nenotiek. Anna ar visu ģimeni pārvācas uz mazāku pilsētiņu 4h attālumā, kur, cerams, tenkas vēl nebūs viņu apsteigušas. Iepriekšējā skolā ir noticis kaut kas “tāds!”, ko šobrīd labot vairs īsti nav iespējams – Annas klases un skolas biedri rāda ar pirkstiem uz viņu un meitenes normālā dzīve vairs nav iespējama.

“-Varbūt padarām kaut ko kopā?
Tāda sajūta, it kā man vēderā kāds būtu ielicis ziepju burbuļu pūtēju, burbuļi uzrodas un pārsprāgst, uzrodas un pārsprāgst. Protams, ka es gribu! Protams, ka es gribu padarīt kaut ko citu, nevis tikai sēdēt savā istabā un prātot, vai laiks iet lēnāk, ja cilvēks gaida, lai tas paietu.”

Anna jaunajā skolā iegūst draudzeni, saņemas izstāstīt viņai TO NOTIKUMU un nokārto savus rēķinus ar pagātni, lai varētu dzīvot tālāk – un šis noteikti ir iedrošinoši pusaudzim – ka viss ir labojams. Tomēr, vai reālā dzīvē tik straujas ir pārmaiņas, es nezinu. Drīzāk nē.

“Tenkas zina, ka ir svarīgi nonākt galā ātri, un tām nav laika garam braucienam ar kuģīti. Tenkas ceļo ātrāk , nekā var pabraukt ar automašīnu. Tenkas neliekas ne zinis par kilometriem, par ātrumu vai maršrutu, tās tikai grib ātrāk tikt uz priekšu, un tās grib sasniegt tik daudzus, cik vien iespējams. Vienmēr ir kāds, kurš pazīst kādu citu, kurš zina kaut ko tādu, ko nezina neviens cits. 303 kilometri ir nieks.”