Beidzot! Beidzot ir grāmata, kuru es lasu tualetē – vienīgajā telpā, kur naktī var iedegt gaismu, citus netraucējot! Beidzot es gribu ātri, ātri nolikt bērnus gulēt un tikt pie tālākiem notikumiem mīklu minēšanā un šifru atkodēšanā, kā arī attiecībās starp noslēpumaino meiteni Eiveriju un mirušā miljardiera Hotorna mazdēliem. Beidzot man mājās ir grāmata, kuru burtiski apēst, un pēc tam apskaust visus tos, kuri vēl šo nav lasījuši.

“Investē. Attīsti. Radi.”

Esmu laimīga meklējot un atrodot internetā, ka šai grāmatai ir divi turpinājumi, un es no sirds ceru, ka arī tie tiks latviskoti pēc iespējas ātrāk. Valoda ir brīnišķīga. Notikumi ir raiti, noslēpumaini, tomēr reālistiski, darbojošās personas ir skaistas un gudras, un puišu šarms ir kārdinošs ne tikai Eiverijai, bet arī lasītājām. Man.

“- Mums rīt jābūt skolā, – es viņam atgādināju.
– Varbūt ir. Varbūt nav. Tu vari spēlēt pēc noteikumiem vai radīt pati savus. Es zinu, ko es izvēlos, mantiniec.”

Iespējams, ka tieši tāpēc šī grāmata ierauj sevī kā atvarā. Jo šeit nedarbojas pierastie likumi, ikdienišķie noteikumi. Kā bieži dzirdēts – bagāts dara, kā grib -, tā arī šajā darbā – ir tik kārdinoši lasīt par tik lielu brīvību. Tai pat laikā jebkurai brīvībai ir savi noteikumi. Un Hotornu ģimenei šie noteikumi ir spēles. Rēbusi.

Izcila lasāmviela.
Paldies Latvijas Medijiem par grāmatu!