KĀ IZDZĪVOT ATTIECĪBĀS AR NARCISU

Lasu šo grāmatu un domāju, ka dažas nodaļas konkrēti raksturo mani un dažas konkrēti raksturo manu vīru, un ka mēs kopā noteikti esam viens kārtīgs narciss. Bet kā ir atsevišķi? – Pēc teorijas narciss gandrīz droši neiedomāsies tāds esam, tāpat kā nekad nelasīs šo grāmatu. Pēc teorijas narcisam prātā neienāks, ka viņš ir narciss, un to noliegs, ja kāds to viņam pateiks. Tik pašpārliecināts, tik vāji neaizsargāts savā pašapziņā viņš ir. Tik emocionāli nepieejams un nejūtīgs, lai empātijā atskārstu, ka, jā, tiešām, es taču esmu tāds, man jāmainās. Jo tāpat pēc teorijas – narciss nemainās. Nekad. Beidziet gaidīt brīnumus ar “ja nu es būšu tik laba, tik paklausīga, tik iztapīga, ka tu beidzot būsi iejūtīgs pret mani”. Tā nenotiks.

Tad par ko tad īsti ir šī grāmata, ja “risinājuma” nav, vai ne?

Galvenokārt šī grāmata ir par atpazīšanu, un tāpēc, citēju, “iespējams vissvarīgākā grāmatas nodaļa” ir tieši 3. “Vai tev ir attiecības ar narcisu?” Dr. Durvasula neiesaka nedz šķirties, nedz palikt kopā, tā kā šādus padomus neviens nav ne tiesīgs dot, ne arī pakļauts tiem klausīt, tomēr ir ļoti būtiski atpazīt sevi attiecībās ar narcisu un zināt, kā rīkoties, lai nenokļūtu atvarā velkošā spirālē.

“Ja cilvēks ir narcistiskās attiecībās, citas veselīgas attiecības ir ļoti svarīgas un sniedz ieguvumus, kas var izglābt tavu dvēseli. Narcisu seklums un nepastāvīgums nozīmē, ka tev vajadzīgi citi avoti, kur smelties atbalstu, Atbalsti citus un viņi, savukārt, atbalstīs tevi. Šīs attiecības tev būs svarīgas visu dzīvi. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai tu par sevi parūpētos.”

Grāmatas autore izaicina ikvienu nokārtot “telefona testu”. “Pavisam vienkārši – vai tev nebūtu iebildumu iedot savu telefonu partnerim ar visām savām parolēm un pilnu piekļuvi? Vai viņš būtu ar mieru rīkoties tāpat? Un ja atbilde ir nē, tad kārtīgi padomāt, ko jūs abi darāt.”

Grāmatā atrodami ne tikai atpazīšanas mehānismi, kā arī šī brīža sociālo tīklu ietekme uz narcistisko pasauli, kas provocē mums kļūt pēc iespējas narcistiskākiem (un “like” medniekiem), tāpat šeit aprakstītas arī dažādas situācijas, kurās līdzās pastāvošās personas nokļūst dienu no dienas un kā šādos gadījumos rīkoties.

Lasīt šo grāmatu pamudināja mācības psiholoģijas centrā “Līna”, tomēr atradu tur daudz dziļi personisku lietu. Tā kā. Iesaku ieskatīties vismaz 3.nodaļā ikvienam.