Ak, es gribētu, kaut katrā ģimenē ar bērniem šī grāmata tiek izlasīta – jautrība, drosme, dziļa draudzība, dzīves mācības, īsti pārdzīvojumi garantēti! Mēs gan ilgi lasījām šo grāmatu, tomēr ikkatru nodaļu izgaršojām, un es rakstu “mēs”, jo smējāmies un raudājām gan bērni, gan pieaugušie.

Lēnai Līdai ir gandrīz deviņi gadi. Viņa ir vienīgā meitene klasē, un visvairāk piedzīvojumos dodas kopā ar savu draugu Trilli (jeb īstajā vārdā Teobaldu Rodriku, par ko Lēnai gauži jāsmejas). Un, jā, piedzīvojumu viņiem kopā ir ļoti daudz un ļoti spilgti. Visbiežāk tie sākas pavisam nevainīgi – spēlējot kādu spēli vai patiešām, patiešām cenšoties izdarīt kādu brīnišķīgu darbu, un nereti tie beidzas ar kādu smadzeņu satricinājumu vai, labākajā gadījumā, pieaugušo dusmām.

“Nekad vairs tā nedarīsim, to vien dzirdu! Jūs ar Lēnu tāpat nekad nedarāt otrreiz vienu un to pašu. Jūs tikai izdomājat jaunas trakulības!”

Tā Lēna ar Trilli būvē paši savu Noasa šķirstu, uz onkuļa kutera uzvedot trušus, vistu un gaili, kazu un gandrīz pat teli. Tā viņi spēlē kariņus un aprok visus atrodamos radioaparātus. Viņi izglābj zirgu no nogalināšanas un pēc tam arī no ugunsnelaimes. Un viņi mēdz kopā un atsevišķi krist no augstumiem. Ak, es labāk visu neizstāstīšu.
Noteikti izlasiet un pasmejieties kopā ar saviem bērniem!