Purva skuķe. Tā gadiem Bārklijkovā saukā Kiju Klārku – meiteni, kuru viens pa vienam pametusi visa ģimene – visupirms aizgāja māte, tad vecākie brāļi un māsas, līdz visbeidzot uz neatgriešanos dodas arī viņas vardarbīgais tēvs. Kija nemāk lasīt, rēķināt un nezina, kāds skaitlis seko aiz divdesmit deviņi. Viņai ir seši gadi, un viņa uzsāk patstāvīgu dzīvi savā dumbrāja būdiņā, no tēva iedota dolāra iepērkoties veikaliņā, lai nedēļu varētu paēst. Kad tēvs ir nozudis no redzesloka, Kija jau māk braukt ar laivu, makšķerēt un, pats svarīgākais, noslēpties dumbrājā tā, ka ne vējš viņu varētu atrast. Lai varētu paēst, mazā meitene iemācās audzēt dārzeņus, zvejot zivis un meklēt gliemenes pārdošanai.

Kad Kijai pienāk laiks iet skolā, viņa nospriež, ka bezmaksas pusdienas ir ļoti labs stimuls turp doties. Tomēr apsmieklus, lamas un klasesbiedru skatienus viņa spēj izturēt tieši vienu dienu. Viņa ir dabas bērns, kas pazīst purvu, tā dzīvību – augus, putnus, zivis, sēnes. Viņa ir vienpate, tomēr sajūtas ļoti iepriecināta, kad brāļa draugs uzsāk iepazīšanos spēli ar viņu. Drīz vien Teits brauc pie viņas ne tikai runāt par putniem un mīlināties, bet ņem līdzi grāmatas un māca Kiju lasīt. Arvien vairāk un vairāk grāmatu, informācijas, pašmācības nonāk pie Kijas. Turpretī Teits pēc skolas beigšanas pārbrauc mācīties citur. Viņa ir atvērusi sirdi, un kārtējo reizi tiek pamesta.

1969.gadā notiek nelaime – iet bojā izskatīgais un populārais Čeiss Endrūss, un sabiedrība tūlīt nolemj, ka vainīga ir purva vientuļniece. Cietums. Tiesa. Un daži, pavisam daži atbalstītāji.

Šajā darbā sižets patiesībā ir otršķirīgs. Emocija ir tā, kas ved tevi cauri gandrīz 400 lapaspusēm. Līdzjūtība, piedzīvojot šo Kijas pieaugšanas stāstu. Izdzīvošanas mākslu un nesavtīgo dabas mīlestību. Un slepkavības/ nelaimes gadījuma izmeklēšanas puse šķiet tik nereāla, it kā no citas pasaules. Tāpēc ir diezgan skarbi lasīt tās nodaļas, kad šī savvaļīgā meitene stājas tiesas priekšā. Un tad vēl ir pēdējā nodaļa. Kas mani sagrauj pavisam.

Aplausi autorei. Brīnišķīgs darbs. Noteikti izlasīt vērts.