Trīs brāļi pēc mātes nāves dodas kopīgā ceļojumā uz vasaras māju, lai izpildītu nelaiķes pēdējo vēlēšanos – viņas pelnu izkaisīšanu lejā pie ezera. Ir pagājuši gadi, kopš neviens šeit nav bijis, un šis ir dīvains ceļojums visiem trim kopā. Sarunājoties. Ko viņi nav darījuši kādu laiku. Vai varbūt pat visu dzīvi. Te nu viņi atrodas vasaras mājā, no kurienes stāsts tiek stāstīts atpakaļgaitā ar divu stundu intervālu, pastarpināts ar atmiņu epizodēm, kas palīdz stāstu no šiem puzzles gabaliņiem salīmēt kopā skaistā un emocionāli piesātinātā bildē.

“Viņš nesaprata, kāda tam jēga. Viņš bija izstāstījis visu, ko atcerējās no tās dienas. (…) Doma bija tāda, ka, visu izstāstījis, viņš sapratīs sevi, ka viņš ieraudzīs sevi kā sava stāsta summu. Taču stāsts tagad gulēja viņa un terapeites priekšā kā lego gabaliņi, un Benjamins nezināja, kā tos salikt kopā. Viņš saprata, ka tas, ko viņš sev nodarīja pēc mammas nāves, bija visa iepriekšējā sekas. Viņš tikai nespēja apjēgt, kādā veidā.”

Vecāki dzer. Viņu emocionālais līdzsvars ir krietni pašķobījies. Viņu izpriecas ir gan izklaidējošas, bet arī bērniem bīstamas, un nereti tie tiek pārbaudīti, saņemot uzdevumus dzīves rūdījumam. Tomēr, stāstu šķetinot arvien vairāk un dziļāk, mēs redzam, ka tā patiešām ir mīlestība. Dzīves nogurdināta, tomēr mīlestība. Un visos notikumos lasītājs sāk just empātiskas skumjas arī pret vecākiem, ne tikai puikām, kam šis bijis jāpiedzīvo.

“Viņš zināja – Nilsa aizbraukšana nozīmē, ka kaut kas sabruks uz visiem laikiem. Jo kā gan viņš jebkad spēs salabot savu ģimeni, ja viens no tās būs izzudis? Viņš arī zināja, ka Nilsa aizbraukšana varētu apdraudēt viņu pašu. Līdz ar Nilsu nozustu kāda realitātes daļa, roka uz pleca, kas notur viņu vietā. Tagad būs par vienu mazāk tādu, kas varētu Benjaminam apliecināt, ka šī ģimene eksistē un ka viņš eksistē tajā. Tāda, ar kuru varētu pārmīt skatienus pāri pusdienu galdam un kurš varētu mēmi apstiprināt: Tu eksistē. Un tas notika.”

Un bez tā, ka stāsts pats par sevi jau ir izcils gan sižetiski, gan izveidotajā struktūrā, kā tas tiek gleznots, bez tā visa vēl arī jūs būsiet pārsteigts par to, kādu atrisinājumu tas piedāvā.