Pasaku grāmata, kas māca dzīves gudrību. Maziem un pavisam lieliem bērniem.

Teikšu uzreiz no paša sākuma – šī ir grāmata, ar kuru es patiešām mocījos.
Sākumā ar lielu entuziasmu ķēros klāt, un pirmās “pasakas” man pat likās ļoti foršas, ko palasīt priekšā bērniem pirms gulētiešanas. Tomēr jo vairāk nodaļas lasījām, jo nogurdinošāk tas kļuva, līdz jau bērni, tikai klausoties, sāka man priekšā teikt, kura ir tā pamācība, kas iekrāsota ar zaļajiem burtiem. Tieši tā es gribētu to nosaukt – pamācība, nevis patiesība.

“Padomā, kas notiek ar svaigu gurķi, ja to ieliek skābētu gurķu burkā.”

Katrā nodaļā ir kāds bērns ar vecāku vai vecvecāku, un viņi tiek ielikti diezgan ikdienišķā situācijā, caur kuru bērniem un pieaugušajiem mācīties, tomēr bērns vairāk mācās no notikuma, nevis sarunas, bet šīs grāmatas uzsvars ir tieši uz sarunām, kurās tiek noskaidrots, kāpēc notika tā kā notika un kā būtu pareizi rīkoties konkrētā situācijā, lai to labotu vai labāk izprastu.

“Septiņu pasaules brīnumu saraksts: Spēja runāt; Spēja redzēt; Spēja dzirdēt; Spēja sataustīt; Spēja sagaršot; Spēja domāt; Spēja mīlēt.”

Gribu atzīmēt, ka katrai pasakai māksliniece Agnese Kalve ir radījusi ilustrāciju kā asociatīvu kartīti, klāt pievienojot instrukciju, kas palīdzēs sameklēt resursus sevī, lai rastu atbildes uz saviem jautājumiem. Man ļoti patika asociatīvās spēles ar bērniem – uzšķirt kādu lapaspusi ar zīmējumu un ļaut katram interpretēt, kādu atbildi šī kartīte dod.