ŠĪ ir otrā Jeļenas Paļčevskas grāmata, un man bija diezgan visādu iemeslu, kāpēc jau pasen saņemtu, tomēr nespēju atrast “īsto” laiku tieši šai. Nu, jā, – pirmā grāmata Atrast viņu /Jeļena Paļčevska/ bija diezgan romantizēta, diezgan neticama reālajai dzīvei un mazliet samudžināta. Un to visu es pieminu šeit, jau pašā sākumā, jo “Kāzas vēl jāsagaida”, manuprāt, ir liels lēciens rakstnieces attīstībā.

Pašpārliecināta, skaista. biznesa haizivs ar izkoptu spēju savu sievišķību izmantot darījumu slēgšanā – tāda ir galvenā varone Aīda. Attiecības ar Robertu nevar nosaukt par kaislīgām, drīzāk – aizraujošām, tomēr, kad trešajā randiņā kopā ar vīrieša vecākiem viņa ģimene Aīdu “apstiprināja”, sieviete sāka gaidīt, kad notiks bildinājums. Jo tas taču bija tik skaidri paredzams, ka tā notiks. Un tagad viņi gatavojās kāzām. Nevarētu teikt, ka romantisms būtu Aīdas sabiedrotais, tomēr “Galu galā, maksā viņš – kaut kā es šo dienu izturēšu,” pie sevis nodomāja jaunā līgava un tūlīt pieslēdza prātu savam uzņēmumam “Nature Squared”. Un tad kāds nejauši satikts vīrietis gadās Aīdas ceļā, un starp viņiem uzdzirkstī jūtas, ko Aīda pat nepazīst un, lai gan nemitīgi domā par svešinieku, ar prātu to noraida.

Jā, šis ir mīlestības romāns un varbūt, un es teikšu tikai varbūt (jo dzīvē bieži notiek daudz trakākas lietas par tām, ko raksta grāmatās) vietumis nedaudz pārspīlēts. Tomēr šoreiz bez kaisles sižetā paralēli risinās dažādi notikumi uzņēmuma sakarā, tāpēc lieliski raksturo Aīdu kā tēlu. Tāpat mani pārsteidz diezgan pamatīga lauksaimniecības terminu izmantošana, un, piedodiet, es, goda vārds, neesmu ne tuvu spečuks botānikā, tomēr, ja tas viss ir patiess, rakstniece ir ieguldījusi pamatīgu darbu šādu zināšanu apkopošanā.

Būs bankrots. Būs tiesa. Būs kāzas. Būs šķiršanās.

Un ja būs arī trešā grāmata, es gaidīšu, lai pārliecinātos, cik strauja ir rakstītmākslas attīstība.