Reizēm ir tādas grāmatas, kurās nevienu pašu citātu nevari atrast, ko ielikt aprakstā – stāsts ir skaudrs, un autore nav plānojusi, tā teikt, “pie viena” piepildīt šo stāstu arī ar gudrībām vai pamācībām.

Divām māsām Alisei un Ievai no bērnunama ir atrasta audžuģimene no Francijas un, lai mazliet sagatavotu meitenes dzīvei Francijā, pie viņām reizumis ierodas Francijas vēstniecības darbiniece Tīna Legrāna. Kad situācija izveidojas tā, ka Tīnai ir jāpavada meitenes lidojumā, viņai pēkšņi rodas aizdomas, ka viss nav tik vienkārši kā izskatās. Kāds tiek noslepkavots, kāds tiek izvarots, kāds tiek uzpirkts, kāds tiek apklusināts. Ietekmīgu cilvēku sakari ir dziļi un ambīcijas, lai noslēptu savas radītās kļūdas, ir lielas.

Šis stāsts vairāk atgādina dzīvi, ne romānu. Vairāki personāži, manuprāt, ir absolūti lieki, ievads ar ciltsrakstiem, no kuriem ir cēlusies Tīna – pārāk garš. Mani šoreiz arī traucē mētāšanās laikā – pirmā nodaļa datēta ar 2012.gadu, otrā nodaļā parādās 1969.gads, tad sestā nodaļa ir 2016.gads, un tad atkal jauktā kārtībā kaut kas pa vidu. Es nespēju izsekot līdzi, un pirms katras nodaļas sākuma šķiru atkal atpakaļ uz pirmo, tad iepriekšējo – lai saprastu, kurā laika nogrieznī tagad jāseko sižetam. Es ticu, ka dzīvē tā patiešām varētu būt noticis, jo redzu, kādas šausmas izlien ārā no dažādām sociālām iestādēm – pansionātiem, bērnu namiem, trako mājām, tomēr tādam mazam nepilnu 200 lpp garam romāniņam sižets šķiet pārāk sapiņķerēts. Un, teikšu godīgi, “īsto vainīgo” biju uzminējusi jau krietni pirms Grande Finale, lai arī izšķirošais vakars nedaudz pārsteidza arī mani.

Un, protams, neatbildēts palika jautājums, kas notiks tālāk? Kad vainīgais “ielec āliņģī” un Tīna iesniedz visus pierādījumus policijā – kā sieviete tālāk var sadzīvot ar to, ko zina? Un kāds būs Alises turpmākais liktenis?
Šis ir skolotājas Judītes Emsiņas debijas darbs kriminālromānu lauciņā, tāpēc es ceru, ka viņa saņemsies un uzrakstīs arī šī darba turpinājumu, jo skaidrs paliek visiem, ka šoreiz beigas nav nekādas laimīgās beigas – kaut kam vēl ir jānotiek.