IMG_2020-05-26

Pārmaiņas pēc visām nopietnajām literatūrām, sirdi plosošajām un pamācošajām, pilnīgi netīšām bibliotekāre iedeva šo grāmatu, kļūdīdamās nosaukumā. Un es domāju, nu, labi, palasīšu šo, ja jau likteņa kauliņi tā mesti. Un tas bija tik atvieglojoši ieslīgt pilnīgi citā pasaulē. Ieraudzīt tādas problēmas, kas noteikti nav reducējamas uz mūsdienu pasauli un uz piedzīvotām sajūtām.

Tā ir XIX gadsimta Londona, tās ir zādzības, krāpšanas, naudas viltojumi, dārglietu pārkausēšana. Tās ir karātavas par lielākiem noziegumiem un cietums. Bet tās ir arī lielas afēras un iespējas tikt pie naudas tikai krietnu viltību rezultātā. Tas ir noslēpumains stāsts par kādu zagļu un krāpnieku māju, kurā tiek audzināta meitene kādam slepenam mērķim. Ierodas Džentelmenis un izstāsta savu plānu – šo meiteni iekārtot par mājkalpotāju pie kādas it kā prātā vājas kundzes viņas pašas gados, pierunāt viņu apprecēt šo Džentelmeni, tad ievietot vājprātīgo namā un savākt lielo viņai mantojumā atstāto naudu.

Ir interesanti lasīt, kā šis plāns tiek realizēts. Ko pārdzīvo Sjū, pamazām iemīlēdama savu kundzi Modu. Redzēt šo briesmīgo mantkārību pāri cilvēciskajām jūtām. Un sajust, kā zirnekļu tīklos sapinas visi labie nodomi. Un tad pēkšņi pirmā nodaļa beidzas, un atstāj lasītāju uz pauzes…

Es neteikšu neko vairāk, lai nesabojātu jums lasīšanas prieku. Bet patiešām, patiešām – šis romāns ir pārsteigumu pilns. Un ļoti noderīga kā vieglā literatūra skaistam vasaras atvaļinājumam.