IMG_2020-04-18

“Klusējošie kapakmeņi un krusti šķiet laipni uzklausām. – Viņš sagrozīs tai galvu un pēc tam salauzīs sirdi! Kas viņām visām par vainu, ka jāiemīlas mačo un flirtētājos? – Adrians nudien nesaprot. – Un labas sekmes – kāda no tām jēga? Viņām par tām ir pilnīgi nospļauties!”

Pa vidu nopietnajiem apstākļiem tur, ārpusē, šī grāmata ir brīnišķīga vieta, kur paslēpties no visām bailēm, slimībām un izolēšanās pārdzīvojumiem. Šis ir skaists un viegls stāsts, mazliet vēsturisks (neesmu gan pārbaudījusi faktu ticamību), toties pilns burvestības un ticības brīnumam – tieši tāds stāsts, kāds jauniešu literatūrai pienākas būt.

Adrians un Adriēns ir divi trīspadsmitgadīgi puiši, kas pārdzīvo savam vecumam atbilstošas lietas – ģimene, skola, meitenes. Pilnīgi nejauši viņi uzsāk saraksti, kas pārvēršas skaistā draudzībā. Un tā kā viņi dzīvo vienā apkaimē, viņi nolemj viens otru apciemot. Tomēr tas viņiem neizdodas, jo, lai cik neticami tas izklausītos, viņus abus šķir ne vien 20km, bet arī 100 gadi. Adriēns saprot, ka 1914.gadā tūlīt sāksies pirmais pasaules karš, kas iznīcinās viņa drauga dzimto ciemu, un visiem spēkiem cenšas Adrianam palīdzēt. Un kā viņam tas izdosies? Izlasiet!