IMG_2020-03-03

Meditācijas bērniem.
Kā raksta pati autore: “Tā ir skaista enerģētiskā un psiholoģiskā pasaka.”

Ir viedierīču laikmets. Ir laiks, kad mēs bieži dzirdam vārdus “nokavēt” un “nepaspēt”. Dzīve rit strauji, laiks skrien, un bērni atrod pārāk daudz izklaižu telefonos un planšetēs. tā pavisam viegli piesārņojot galvu ar katastrofālu daudzumu nederīgas informācijas. Un kad mūsu bērni iet šo tiešo ceļu uz dažādām trauksmēm, esmu sajūsmā, ka manās rokās nonākusi šī grāmata – pilna ar burvīgām meditācijām bērniem.

Kad es pati pirmo reizi sastapos ar meditatīvo vadīšanu, man tas šķita interesants ceļojums bez īstas jēgas. Ar laiku kādās jogas nodarbībās, ar to saskaroties, sāku pieķert sevi pie domas, ka labi, ka esmu iesprostota šai nodarbībā, lai būtu reāls LAIKS sev ļaut šo piedzīvot. Tāpēc pirmo meditāciju saviem bērniem no šīs grāmatas lasīju ar nelielu šaubu ēnu – kā tas būs? Jo vienmēr jau pastāv iespēja negribēt, bļaustīties, neklausīties. Jūs zināt, par ko es runāju, vai ne? Kā es mācēšu izlasīt, es domāju? Kā es jutīšos, to darot? Kā reaģēs bērni? Bet jo mazāks cilvēciņš esi, jo tuvāk Debesīm vēl ir atvērts tavs gars, un esmu pārsteigta, cik viegli, nepiespiesti un mierīgi mums kopā izdodas šie vakara rituāli.

Grāmatas pirmajās lapaspusēs Inta Blūma izskaidro meditācijas kā tādas burvju nūjiņas nozīmi, sagatavošanos, rituālus, ko izlasot manī atkal iesējās bailes, cik gan daudz laika tas prasa, lai noskaņotos, lai spētu būt par enerģijas nesēju. Bet patiesībā, ja vien mēs paši esam tam gatavi, nepārspīlējam ar padomiem – labāk ļaujamies sajūtām. Tāpēc es ieteiktu vienkārši sākt. Ņemt grāmatu un lasīt. Sajust iesākumā pašiem vecākiem, kuru meditāciju kuram bērniņam nolasīt. Un tas ir brīnumaini, ka viņi prasa šīs meditāciju “pasaciņas” jau kopš pirmās izlasītās.

Grāmatā iekļautas deviņas meditācijas, kas rekomendētas bērniem no 2 līdz 14 gadu vecumam, – miedziņa, mīlestības, varavīksnes, sazemēšanās, drosmes, eņģeļu, dziedināšanās, pašapziņas un talantu atvēršanas meditācijas. Tās lasot, jūs iepazīsiet paši sevi, bērns satiksies ar savu Dvēselīti, un šis būs brīnišķīgs jūsu kopā pavadītais laiks, kur rast uzticīgas un saskanīgas attiecības. Lūk, kādi plusi. Bez visiem tiem, ko dod pati meditācija kā tāda.

Patiešām no visas sirds iesaku iepazīties ar šo grāmatu.
Lai top!